O Festiwalu MOST

Ideą Festiwalu jest propagowanie literatury i prezentacja wybranych autorów mieszkających na terenie Mazowsza. W cyklu trzech spotkań odbywających się w kolejne niedziele października, listopada i grudnia przedstawimy Państwu dorobek artystyczny poetów, muzyków i autorów piosenek.

Zapraszamy już dziś do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Fraszkę Mazowiecką. Rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 11 grudnia 2011 r. podczas Finału Mazowieckiego Festiwalu Literackiego MOST (regulamin konkursu).

O ile dopiszą warunki pogodowe, także w grudniu przeprowadzimy Konkurs na Rzeźbę w Śniegu (szczegóły wkrótce).

Każde spotkanie to okazja do poznania przynajmniej trzech twórców poezji z terenu Mazowsza, koncert akustyczny i Turniej Jednego Wiersza z nagrodami finansowymi. Zatem każdy z Państwa będzie mógł wcielić się w rolę słuchacza, obserwatora i uczestnika konkursu.

Miejscem Festiwalu będzie kawiarnia Pub Pod Mosteczkiem w Warszawie, która mieści się w wieżycy B-35 Mostu im. Poniatowskiego przy Wybrzeżu Kościuszkowskim (pod mostem). Ten historyczny most opisywany szeroko w literaturze jest doskonałym miejscem na tego typu imprezę. Aby łatwiej było dotrzeć do miejsca imprez, prezentujemy poniżej mapkę i krótki film instruktażowy.

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy specjalną platformę informacyjną: most.salonliteracki.pl, na której umieszczać będziemy wszelkie aktualności, zapowiedzi i relacje z kolejnych spotkań. Platforma pełni także funkcję biuletynu Festiwalu, którego zwieńczeniem będzie druk specjalnej jednodniówki podczas imprezy finałowej. Każdy będzie mógł otrzymać niepowtarzalną pamiątkę dokumentującą Mazowiecki Festiwal Literacki MOST.

Rzecznik Festiwalu:
Paweł Łęczuk

Zapraszamy serdecznie.

Mapa dojścia / dojazdu
Mapa dojścia / dojazdu

 

 

Pub Pod Mosteczkiem
Współorganizator

 

Salon Literacki - organizator
Organizator

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego
Sponsor

 

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Patronat

 

Biblioteka i Centrum Promocji Kultury w Poznaniu
Partner

 

Patronat medialny
Patronat medialny

 

Patronat medialny
Patronat medialny