Muzyczny gość Festiwalu – Joanna Vorbrodt

Joanna Vorbrodt – wokalistka i autorka tekstów. Mieszka w Warszawie.

Jej muzyka to połączenie poetyckich tekstów z muzyką eksperymentalną i alternatywnym brzmieniem. W 2011 roku zagościła na składance „Minimax.pl 6” utworem „Obudź się. Warszawa”.

Twórczo wspiera ją Romek Vorbrodt – gitara elektryczna, klawisze, stompbox, a dodatkowo na koncertach różni muzycy.

Joanna Vorbrodt to także poetka znana z wierszy publikowanych w prasie literackiej i w Internecie.

„Odnajdziesz mnie tam”, „Trzy zachody słońca”, „Nie jestem OnLine”, Obudź się. Warszawa” to utwory, które znalazły miejsce na antenie Programu III w audycjach, takich jak: Minimax – Piotr Kaczkowski i Leszek Adamczyk, Noc Muzycznych Pejzaży – Piotr Kosiński, Mikrokosmos – Grzegorz Zembrowski, a także na antenie Radia Wnet i podkastach Borysa Kozielskiego.

W 2011 roku nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia S.A. ukazał się album „Minimax pl 6”, w którym znalazł się między innymi utwór „Obudź się. Warszawa”.
W 2009 roku piosenka „Nie jestem OnLine” po trzytygodniowym okupowaniu czołowego miejsca, uzyskała drugą pozycję w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia „Przebojem na antenę 2009”.
W 2008 roku – nagroda publiczności Muzycznego Naparstka (półfinał) w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie.

Na koncercie w ramach Mazowieckiego Festiwalu Literackiego MOST Joanna wystąpi w składzie akustycznym (Joanna Vorbrodt Unplugged).

Utwory Joanny Vorbrodt:

http://youtu.be/C3Go-5i0fGY

http://youtu.be/n2nRiKnqbgg